Genel

Standart Pompa, üniversitelerle iş birliklerini sürdürüyor.

Üniversite – sanayi iş birliklerine büyük önem veren Standart Pompa, Kocaeli Üniversitesiyle pek çok alanda devam eden iş birlikleri kapsamında Standart Pompanın katkılarıyla hayata geçen Ar-Ge laboratuvarı projesinin açılışına katıldı.

İş birliği kapsamında üniversitenin Mühendislik Fakültesinde KOÜ rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk ve Standart Pompa Yönetim Kurulu Üyesi Cevat Terzi’nin katılımlarıyla tüm ekipman ihtiyacı Standart Pompa tarafından karşılanan Hidromekanik Ar-Ge laboratuvarının açılışı gerçekleştirildi. Bu laboratuvar sayesinde 3. ve 4. sınıf öğrencileri pompa tesisat bilgilerini pratik olarak deneyimleme ve test yapabilme olanağına kavuşmuş oldu.

Açılış sonrası düzenlenen yemekte konuşan Sayın Rektör Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, Standart Pompa ile iş birliğinin Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli şehri ve Türkiye için önemini vurgularken Standart Pompa yetkilileri ve iş birliğinde emeği bulunan herkese teşekkür etti.

Sayın Cevat Terzi ise “Makine sektöründe dünya standartlarında üretim yapan, 100’den fazla ülkeye ihracat yapan bir firma olarak genç, yetişmiş insan gücüne her zaman ihtiyacımız var. Eğitimin çeşitli alanlarında Standart Pompa olarak ve firmamızın vakfı olan El Ele Yarınlar Vakfı kanalıyla bu desteklerimizi her geçen yıl artırıyoruz. Amacımız, gençlerin öğrendikleri bilgileri meslek hayatına başlamadan, akademik eğitimleriyle birlikte deneyimleyebiliyor olması. Laboratuvar desteği gibi birçok farklı projede çalışabileceğimize inanıyorum, üniversitelerden beklentimiz, bizleri yönlendirmeleri ve iş birliğine olanak tanımaları olacaktır. Bu fırsatı bizlere sunan başta size, emeği geçen tüm Hocalarımıza, Enstitü Başkanlarına ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

Laboratuvar projesine ek olarak, öğrenci burs destekleri ve staj programları gibi farklı alanlarda da Standart Pompa & Kocaeli Üniversitesi iş birliği sürüyor. Bu kapsamda hayata geçecek olan bir proje de pompa seçim programı yazılımı olacak. Teknokent çatısı altında Makine Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği bölümlerinin ortak çalışmasında devam eden pompa seçim programı yazılım projesi ile yakın zamanda Standart Pompa’nın pompa kullanıcılarına kolaylık sağlayan online pompa seçim programının da yerlileştirilmesi hedefleniyor.

Üniversitelerdeki bilgi birikimi, yetişmiş insan gücü ve araştırma potansiyeli ile sanayinin deneyim ve finansal gücünü birleştirerek ekonomik gelişime büyük katkı sağlayan üniversite – sanayi iş birliklerinin gereğine inanan Standart Pompa, çeşitli alanlarda farklı üniversitelerle birlikte gerçekleştirdiği çalışmalarına da devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir